آموزش کامل ساخت خبرنامه رایگان با FeedBurner

آموزش کامل ساخت خبرنامه رایگان با FeedBurner

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
6,187 بار
۱۶ نظر.
محمد
19 اسفند 1393

آموزش کامل ساخت خبرنامه فیدبرنر

FeedBurner , فیدبرنر نام سایتی از مجموعه سایت های کمپانی گوگل می باشد که یک امکان کاملا رایگان به کاربر می دهد که هر وبمستر می توانید یک خبرنامه ایمیل برای سایت خود ایجاد کند و در صورت ارسال مطلب جدید توسط ایمیل به کاربران عضو شده این خبرنامه بصورت خودکار ارسال کند. این خبرنامه رایگان از طریق فید خوان سایت مورد نظر اقدام به این کار میکند و کاملا در افزایش بازدید سایت موثر است. جهت مشاهده آموزش و یادگیری با ما باشید.

ورود و عضویت در جی میل :

شما باید اکانت جیمیل داشته باشید تا بتوانید از این سرویس استفاده کنید . اگر شما اکانت جی میل ندارید می تونید به ادرس زیر مراجعه نمایید و برای خود یک حساب کاربری یا ایمیل بازکنید. وقتی وارد این سایت شدید یک گزینه در بالای صفحه وجود دارد به نام SIGN UP با کلیک روی این گزینه می توانید اطلاعات خود را وارد کنید و به راحتی یک جیمیل برای خود بسازید. و یا اینکه از قسمت sign in وارد اکانت خود شوید.

http://mail.google.com

ورود به فید برنر و ساخت خبرنامه :

برای اینکار وارد سایت زیر شود بعد از ورود تصویر زیر رو می بینید.

http://feedburner.google.com

همون گونه که در تصویر مشخص شد داخل کادر آدرس آر اس اس یا فید خوان سایت خود رو وارد کنید و بعد تیک گزینه روبه رو هم بزنید و بر روی next کلیک کنید.

آدرس فید خوان وردپرس بصورت زیر است.

www.famo.ir/rss/

www.famo.ir/feed/

در مرحله بعدی بعد از اینکه آدرس فید سایت خود رو وارد کردید کادری باز خواهد شد شبیه تصویر زیر و عنوان سایت شما رو نمایش خواهد داد که عنوان خبرنامه می باشد. در کادر پایین آدرس ایجاد شده را برای شما نمایش میدهد. در این مرحله هم روی next کلیک کنید.

در مرحله بعدی آدرس خوارک خود را در سایت فیدبرنر خواهید دید با این قسمت هم کاری نداریم و روی گزینه next کلیک کنید.

در این سربرگ کمی کار داریم و مهم هم نیست. تنظیمات زیر را اعمال کنید و روی گزینه next کلیک کنید.

  • Category : موضوع سایت خود را وارد کنید.
  • Podcast image location : آدرس لوگو سایت خود را درج کنید.
  • Podcast subtitle : زیر نویس یا معرفی سایت خود را وارد کنید.
  • Podcast summary : یک توضیح کوتاه برای سایت خود بنویسید.
  • Podcast search keywords : برچسب های سایت خود را وارد کنید.
  • Podcast author email address : آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  • گزینه Contains explicit content روی yes بگذارید و در Copyright message متن کپی رایت خود و در Podcast author نام مدیر را وارد کنید.

در مرحه بعد به چیزی دست نزنید و روی next کلیک کنید.

خوب اشتراک شما با موفقیت ایجاد شد. حالا توضیح کوتاهی به سربرگ های تصویر زیر میدم.

با سربرگ Analyze کاری نداریم چون فقط آماری از خبرنامه به شما نمایش میدهد. و به مرور زمان به نسبت عضوگیری سایت شما آمار رو نمایش میدهد.

با سربرگ Optimize هم کاری نداریم چون مربط به اطلاعات سایت میشه که در مرحله قبلی عنوان و آدرس لوگو و … را وارد کردیم.

مهم ترین سربرگ Publicize است که کاری زیادی داریم. سربرگ فوق را باز کنید و Email Subscriptions را باز کنید سپس روی گزینه Activate کلیک کنید تا عضوی گیری خبرنامه فعال شود.

بعد از آنکه فعال سازی انجام شد مطابق تصویر زیر کدی به شما نمایش داده خواهد شد که شما با کپی این کد و درج در قالب می توانید امکان عضوی گیری را به اعضا و کاربران خود بدهید.

خوب حالا به زیر منوی Communication Preferences از منوی Email Subscriptions بروید. این گزینه ایمیل ، عنوان و متن ایمیل فعال سازی کاربر را به شما نمایش میده که شما می توانید به دلخواه این گزینه ها رو عوض کنید. برای مثل من عنوان و متن ایمیل فارسی رو آماده کرده ام. تمامی این کار ها برای زیبایی ایمیل فعال سازی ارسالی به کاربر می باشد.

  • در گزینه Confirmation Email Subject : متن ” فعال کردن اشتراک شما در نام سایت شما ” وارد کنید.
  • در گزینه Confirmation Email Body : نیز متن زیر را وارد کنید.
سلام دوست عزیز
اخیراً درخواستی از شما مبنی بر اشتراک ایمیلی مطالب "نام سایت شما" به دستمان رسیده است . چنانچه این درخواست از سوی شما ارسال شده است، لطفاً برای تائید آن روی لینک زیر کلیک کنید :

${confirmlink}

(اگر با کلیک کردن روی لینک فوق، صفحه جدیدی در مرورگر اینترنت تان باز نشد. 
لینک را کپی کرده و در صفحه جدیدی از مرورگرتان در قسمت آدرس بار بچسبانید یا پیست کنید)

خوب با زیر منوی Email Branding کاری ندارم. گزینه Delivery Options هم برای ارسال ایمیل خبرنامه در زمان مشخص شده می باشد که طبق تصویر زیر من روی ساعات ۹ تا ۱۱ بعد از ظهر تهران تنظیم میکنم. چون در این زمان ها آمار و بازدید از وب در کشور ما زیاد است.

خوب خبرنامه شما فعال و آماده شروع به کار است. لطفا به هیچ گزینه دیگری دست نزنید تا مشکلی برای خبرنامه و ارسال ایمیل پیش نیاید.

سوال متداول اول :

برخی از کاربران قالب هایی از ما خریداری و یا دانلود کرده اند که در تنظیمات قالب گزینه ای به نام آیدی خبرنامه فیدبرنر گوگل : وجود دارد. کار خاصی انجام ندهید وارد پیشخوان فیدبرنر شوید و روی گزینه Edit Feed Details کلیک کنید و کد Feed Address را کپی کنید و در گزینه مورد نظر وارد کنید.

سوال متداول دوم :

برخی از کاربران این سئوال را خواهند پرسید که استایلی زیبا برای خبرنامه طراحی و در سایت بگذارید. ما این کار را پیشگیری کردیم و این کار را انجام دادیم.

برای این کار کد زیر را در محل مناسبی از قالب خود کپی کنید.

<div class="wpnewsletter">
<p>با عضویت در خبرنامه فامو همیشه بروز باشید.</p>
<p>بعد از مشترک شدن ، برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که در آن ایمیل یک لینک جهت تایید اشتراک خود می باشد. برای تایید اشتراک خود روی لینک کلیک کنید.</p>
<p>مطمئن باشید ایمیل شما پیش ما محفوظ است و هیچ گونه ایمیل تبلیغاتی ارسال نخواهد شد.</p>
<form action="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify" method="post" target="popupwindow" onsubmit="window.open('http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=آی دی فید برنر', 'popupwindow', 'scrollbars=yes,width=550,height=520');return true"><input type="text"  value="آدرس ایمیل شما" onblur="if(this.value=='') this.value='آدرس ایمیل شما';" onfocus="if(this.value=='آدرس ایمیل شما') this.value='';" name="email"/><input type="hidden" name="uri" value="آی دی فید برنر"><input type="hidden" name="loc" value="en_US"/><input type="submit" value="مشترک خبرنامه شوید !" /></form>
</div>

برای استایل نیز فایل استایل style.css خود را ویرایش کنید و کد های زیر را داخل آن کپی کنید.

.wpnewsletter {
padding: 5px;
margin: 5px;
border-radius: 5px;
background: none repeat scroll 0% 0% #F2F2F2;
border: 1px solid #E5E5E5;
font: 11px tahoma;
text-align: right;
}
.wpnewsletter input[type=text] {font: 20px BYekan;
border: 2px solid #be2337;
padding: 5px;
color: #636363;
width: 240px !important;
margin: 23px 5px;}
.wpnewsletter input[type=submit] {
background-color: #be2337 !important;
background: #be2337 !important;
-webkit-box-shadow: inset 0 0 #9a1c22;
-moz-box-shadow: inset 0 0 #9a1c22;
box-shadow: inset 0 0 #9a1c22;
border: solid 1px #9a1c22;
text-align: center;
color: #fff;
font: 20px BYekan;
padding: 4px 10px;
margin: 10px;
width: 195px;
}

 برای تهیه این آموزش زمان زیادی صرف شده قبل از اینکه کپی بدون ذکر منبع کنید یادتان باشد که زمان پر ارزش است.

موفق باشید.

دیدگاه کاربران

16 دیدگاه

محصولات مرتبط

بهینه سازی کد های css یکی از حیاتی ترین کار های است که برای یک قالب در نظر گرفت این کار باعث افزایش سرعت سایت و کم شدن حجم قالب می شود و در نتیجه می توانند در منابع سرور نیز صرفه جویی بکند. وب سایت های زیادی هستند که به صورت رایگان کد های

ادامه مطلب
404 بار
3 بهمن 1397

یکی دیگر از افزونه های کاربردی وردپرس افزونه Easy Updates Manager شما با این افزونه به راحتی می توانید بر تمامی بروزرسانی های وردپرس از قبیل بروزرسانی هسته ،قالب و افزونه نظارت داشته باشید. شما قادر در این افزونه قادر هستید تا تمامی بروزرسانی ها را غیر فعال کنید و از بروز رسانی خودکار آنها

ادامه مطلب
382 بار
25 دی 1397

قبلا مقاله ای در فامو منتشر کردیم که به راحتی بتوانید نام کاربری وردپرس خود را عوض کنید (با استفاده از افزونه Username Changer). خوب بریم سراغ آموزش تغییر نام کاربری در وردپرس برای این کار کافیست وارد هاست خود شوید و در قسمت دیتابیس ها گزینه phpmyadmin را انتخاب کنید تا وارد محیط پایگاه

ادامه مطلب
394 بار
14 آذر 1397